Misyonumuz

Eruslu Global

Eruslu Global Şirketler Topluluğu, 1966 yılında kurulmuştur. 1966 yılından bu yana sanayi ve üretim içinde olan Eruslu Ailesi; kimya, tekstil, inşaat, ambalaj, hijyen sektörlerindeki yatırımlarıyla Eruslu Global Şirketler Topluluğu'nu oluşturmuştur. Anadolu Sermayesi ile kurulan Eruslu Global, kökleri Gaziantep'te, dalları ise dünyaya uzanan dev bir çınar olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

2500'e yakın çalışanı, 5 kıtaya yayılmış ihracat ağı, 1 milyon m² alanda faaliyet gösteren üretim tesisleri ve 4 ana şirketi ile Eruslu Global Şirketler Topluluğu, Türkiye için global pazarda tüm gücü ile faaliyet göstermektedir. Erpen, Eruslu Sağlık, BZ İnşaat ve Ecoplast şirketleri Eruslu Global Şirketler Topluluğu'nun ana iş kollarını oluşturmaktadır.

Erpen A.Ş. polimer kapı ve pencere sektöründe faaliyet göstermek üzere 1993 yılında kurulmuştur. Gaziantep’te geniş alana yayılan üretim sahası ile son teknolojiyle donatılmış tesislerde üretilen dünya standartlarındaki ürünler, yaygın bayi ağıyla yurt içi ve yurt dışında son tüketiciyle buluşturulmaktadır.

Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. hijyen sektöründe faaliyet göstermek üzere 2004 yılında kurulmuştur. Faaliyetlerine çocuk bezi üretimiyle başlayan Eruslu Sağlık, 2010 yılında yetişkin hasta bezi, ıslak havlu ve cep mendili üretimine başlamıştır. 2013 yılında ise hasta altı örtüsü üretimi yatırımı yapmıştır. Üretimin başlangıcından ürünün son tüketiciye ulaştığı ana kadar her aşamada tüketici memnuniyetini gözeten Eruslu Sağlık, inovatif yaklaşımları ve esnek üretim kabiliyeti sayesinde sektöre yön veren lider kuruluşlar arasında yerini almıştır.

BZ İnşaat Malzemeleri San. ve Tic. Ltd. Şti. yalıtım sektöründe faaliyet göstermek üzere 2005 yılında Gaziantep'te kurulmuştur. BZ İnşaat, 200 çalışanıyla XPS ve EPS üretimini Wallboard markası altında gerçekleştirmektedir. Geniş ve yüksek kaliteli ürün gamı ile sektörün tercih edilen ve lider markalarından biri konumundadır. Tesislerinde son teknoloji ile dünya kalitesinde, CE ve TSE belgelerine sahip olarak üretilen Wallboard markalı XPS ve EPS yalıtım levhaları, yurt içi ve yurt dışındaki tüketicilere yaygın bayi ağıyla ulaştırılmaktadır. BZ İnşaat, TS EN ISO 9001:2008 Güvence Sistemi'ne sahiptir.

Ecoplast Plastik Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. ise 2009 yılında kurulmuş ve aylık 6500 ton kapasite ile üretimini sürdürmektedir. Sektörde dünyanın en yeni teknolojiler kullanılarak flekso baskılı tüm esnek ambalajlar üretilmektedir. Polietilen ve polipropilen hammaddedeki gelişmeler ve üretim hatlarındaki yüksek teknoloji ile Ecoplast, müşterilerine performans iyileştirici ve maliyet azaltıcı avantajlar sunmaktadır. Dondurulmuş gıda, makarna bakliyat filmi, çocuk bezi ambalajı ve komponentleri, şeker ve tuz filmi, taşıma çantaları, atlet poşet, ıslak mendil filmi, strech film, shrink film, stretch hood, palet örtüleri, endüstriyel torba gibi ürünlerin üretimini baskılı ve baskısız olarak yapmaktadır. Ecoplast, tüm ürün ve hizmet süreçlerinde toplam kalite yaklaşımı prensibini başarıyla benimsemiştir.

Eruslu Global Şirketler Topluluğu sayesinde hayata geçen Eruslu Vakfı, Gaziantep başta olmak üzere ve Türkiye'nin farklı bölgelerindeki halkımıza faydalı olmak için bir çok cami, okul, yurt inşa etmiş, insanımızın eğitimi ve bilinçlenmesi için birçok imkân sağlamıştır. Eruslu Vakfı, ''En büyük yatırım, insana yapılan yatırımdır.'' felsefesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir.